POGODA

ZAPYTAJ O NOCLEG

Data przyjazdu
Data wyjazdu

LOKALIZACJA

UDOSTęPNIJ

NEWSLETTER

Licznik: 32126

Świeradów Zdrój – informacje ogólne

Świeradów Zdrój to urocze miasteczko położone w województwie Dolnośląskim, wśród górzystych terenów i leśnych krajobrazów. Bliskie sąsiedztwo Sudetów sprawia, że każdego roku w czasie sezonu letniego oraz zimowego do Świeradowa Zdroju przyciągają rzesze turystów napełniając całą okolicę życiem oraz niekończącą się zabawą.

Pierwsza wzmianka o Świeradowie sięga już początków szesnastego wieku, od tego czasu ta mała górska osada rozwija się bardzo szybko gdyż zlokalizowane zostały tutaj wody mineralne oraz wody lecznicze. Dzisiaj jest to jedna z głównych atrakcji miasta, sanatoria w Świeradowie Zdroju są tutaj bardzo często spotykane i cieszą się ogromną popularnością turystów.

Przyjeżdżając tutaj z całą pewnością nie będziesz mógł narzekać na nudę, miasto gwarantuje Ci bowiem liczne atrakcje, a imprezy w Świeradowie Zdroju odbywają się praktycznie cały czas (szczególnie w sezonie letnim). Podczas ich trwania masz niepowtarzalną możliwość lepszego poznania historii regionu, jego zwyczajów kultury oraz lokalnej kuchni.

Jeśli szukasz tanie miejsca na spędzenie zimowych ferii albo wakacyjnego urlopu, wtedy Świeradów Zdrój jest chyba jedną z najlepszych opcji, na które możesz się zdecydować. Zakwaterowanie jest bowiem utrzymane na bardzo wysokim poziomie, a oprócz tego noclegi w Świeradowie Zdroju oferują Ci naprawdę tanie noclegi z pełnym wyżywieniem oraz dodatkowe atrakcje (sauna, Spa, miejsca do uprawiania sportów i wiele, wiele innych). Nie czekaj więc ani chwili dłużej i odwiedź to urocze, górskie miasteczko.